Fundujesz.pl

O autorze

KOło Gospodyń Wiejskich w Michalowie
Michałowo
Prowadzi 1 projekt

Zadaj pytanie

Ile kosztuje pomalowanie Świata w ciepłe kolory nadziei i szczęścia? Niewiele. Wystarczyłoby tylko 8 tysięcy złotych, a na twarzach dzieci z Michałowa mógłby zagościć szeroki uśmiech!

Gdybyś był małym człowiekiem, z małej miejscowości, co mogłoby sprawi ci wielką radość? Gdzie chciałbyś beztrosko spędzać czas? Pewnie na placu zabaw. Dlaczego? Bo tu jest inaczej! Wesoło! To enklawa dziecięcego świata!

Każda kwota jest ważna! Chociaż 8 tysięcy brzmi jak duża suma, tak naprawdę jest to niewielka „cegiełka” na rzecz najmłodszych. Ale taka niewielka „cegiełka”, może przyczynić się do wielkich zmian! Dzięki placom zabaw dzieci uczą się współpracy, odpowiedzialności, dbania o siebie i innych i o miejsce które przeznaczono tylko dla nich. Czują się wyjątkowe i ważne! Taka wspólna przestrzeń zabawy daje im poczucie przynależności do większej grupy, która nie jest obojętna na ich potrzeby. W ten sposób, my – dorośli, możemy kształtować następne pokolenia. Prawda, że to proste?

Nie zapominajmy też, że plac zabaw to miejsce, w którym w naturalny sposób kształtuje się  potrzeba aktywności fizycznej. W dzisiejszych czasach tak wiele mówi się o zdrowym trybie życia, o korzystnym wpływie ruchu na rozwój psychofizyczny dzieci – możemy w prosty sposób przyczynić się do pozytywnej zmiany w tym zakresie. Pamiętajmy, że zmiany trzeba wprowadzać od najniższych szczebli – od małych społeczności lokalnych, takich jak ta z Michalowa .

Czasem tak niewiele potrzeba, żeby dać komuś radość. A obdarzanie tym uczuciem najmłodszych, jest najszlachetniejszym zachowaniem nas – dorosłych. Nie bądźmy obojętni na potrzeby dzieci. Potrzeby, które tak naprawdę wcale nie są wygórowane. Przypomnijmy sobie, jak byliśmy mali. Jak ogromną radość sprawiała nam zabawa! Teraz mamy szansę dać komuś innemu możliwość cieszenia się dzieciństwem. A przecież nie będzie to tylko jedno pokolenie. Odpowiednio wykonany plac zabaw ma szansę służyć dzieciom na długie lata.

Naszym obowiązkiem, jako dorosłych, jest zapewnienie najmłodszym jak najlepszych warunków do rozwijania się. Jak ważne są place zabaw, nie trzeba nikogo przekonywać. Jeśli nie uda nam się zebrać wystarczającej kwoty, wkrótce nasz plac zabaw przestanie istnieć – drewno, z którego jest wykonany, próchnieje, elementy konstrukcyjne ulegają powolnej degradacji i mogą nawet stwarzać niebezpieczeństwo dla bawiących się dzieci. Nie bagatelizujmy tej sprawy! Wspólnie mamy szansę zrobić coś dobrego!

  1. Iwona Olkowicz
    20,00 PLN
  2. Jacek Marcinkowski
    20,00 PLN
  3. Anonim
    50,00 PLN
Add Comment RegisterKomentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *