Fundujesz.pl

O nas

Wszystko zaczęło się na konferencji TechCamp w Warszawie jesienią 2013 roku. Podczas panelu warsztatowego na temat crowdfundingu, grupa 10 osób stworzyła fundamenty pod powstanie platformy Fundujesz.pl. Byli to głównie członkowie ngosów, społecznicy ale przedstawiciele biznesu. Później, organizator konferencji FRSI (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego) wspólnie z PAFW (Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności) ogłosili konkurs grantowy na innowacyjne projekty, które wesprą rozwój trzeciego sektora. No i tak to się zaczęło…. napisaliśmy konspekt, potem drugi, potem już większy projekt i stworzyliśmy „Pierwszy w Polsce Portal Finansowania Społecznościowego dedykowanego dla trzeciego sektora”. Prace nad portalem trwają od marca 2014 roku.

Portalem zarządza prawnie Akademickie Stowarzyszenie Edukacji Samorządowej działające przy Uniwersytecie Warszawskim, łatwiej mówić ASES.

Wsparcie wykazuje cały 10 osobowy zespół nieformalnie zawiązany na TechCamp Warszawa 2013, ale oficjalnie tworzą go:

Bartosz Sokoliński – bartosz.sokolinski[at]fundujesz.pl
Bartosz to taki dyrektor kreatywny, człowiek orkiestra, wszędzie go można spotkać. Dba o to żeby wszystko się działo.

Bartosz Sokolinski

Michał Szaniawski – michal.szaniawski[at]fundujesz.pl
Michał ma w sobie coś z dyrektora finansowego, chociaż osobiście uważa, że nie chciałby dożywotnio wiązać się z tym stanowiskiem. Michał jest prezesem ASES pilnuje prawa i porządku.

Michal_Szaniawski

Łukasz Rejer – lukasz.rejer[at]fundujesz.pl
Oficjalny Koordynator Portalu, stara się wciskać we wszystkie szczeliny projektu, których dwaj Panowie powyżej nie wypełnili. Robi wszystko co potrzebne, żeby ten projekt działał! Ideowiec.

Zdj_ŁR

Paweł Przybyszewski – pawel.przybyszewski[at]fundujesz.pl
Energiczny, otwarty, dobrze zna biznesowe tematy, wspiera nas jak tylko potrafi. Paweł jest CEO BT Progress.

Paweł Przybyszewski